חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

תרומת זרע – המידע שחשוב להכיר

במדינת ישראל כל אישה יכולה לבחור להרות מזרע שמקורו מתרומה של גבר שאותו היא כלל אינה מכירה. מדובר בפתרון שמאפשר לנשים רבות להגשים את חלום ההורות גם ללא מציאת בן זוג.
ההחלטה על כניסה להריון עם שימוש בתרומת זרע הינה החלטה חשובה שדורשת הבנה מעמיקה של הנושא. במהלך טיפולי הפוריות עם תרומת זרע חשוב שתבחרי לך רופא פוריות שיוכל ללוות אותך בכל התהליך ויהיה קשוב לרצונותייך.
מומלץ לגשת לתהליך באופן מושכל ומתוך הכרה של כל הפרטים החשובים. במידה ואת מתעניינת בהליך תרומת זרע ולא בטוחה כיצד להתחיל? להלן כל המידע שחשוב שתכירי.

תרומת זרע

תרומת זרע – רקע כללי

גברים בגילאים 20 עד 32 יכולים להגיע אל בנקי הזרע השונים בארץ ולתרום זרע. התרומה מבוצעת רק לאחר חתימה על הסכמים משפטיים וביצוע בדיקות רפואיות שונות.
מטרת ההסכמים המשפטיים בהליך תרומת זרע היא להבהיר לגבר התורם שהוא מוותר על זכויות האבהות שלו ושהוא מודע לכך כי במידה ויוולד ילד כתוצאה מהתרומה, הוא לעולם לא יכיר אותו.
הבדיקות הרפואיות נועדו לסנן את המעוניינים לתרום ולוודא כי רק גברים בריאים ללא מחלות רקע ייתרמו זרע. הליך הסינון כולל ביצוע בדיקות דם לגילוי מחלות שפוגעות בזרע או מסכנות את העובר בהמשך (למשל, צהבת, איידס ועוד).
בשלב הבא דגימת הזרע של התורם נשמרת בהקפאה עמוקה ומופשרת רק לפני השימוש בה בטיפולי הפוריות.
בארץ פועלים מספר רב של בנקי זרע, הן פרטיים והן ציבוריים, שנמצאים כולם תחת פיקוח של משרד הבריאות. הם נבדלים בעיקר בכמות התורמים שיש להם, בזמינות לקבלת התרומה, בעלויות ובאפשרות להביא לארץ זרע של תורם מחו"ל. מומלץ בשלב ראשון להתקשר למספר בנקי זרע לקבלת מידע ראשוני בנושא ולבחור את זה שנראה לך שהכי יתאים לרצונותייך.

עיקרי ההליך עד לקבלת התרומה

ראשית כל, עלייך לקבל הפניה מרופא נשים שמומחה לפוריות ועם הפניה זו לפנות אל בנק הזרע. שם תתקיים לך שיחת היכרות ראשונית שמטרתה היא תיאום ציפיות והסברים על ההליך עד לקבלת התרומה.
לפגישה הראשונה בבנק הזרע תתבקשי להביא בדיקות דם כלליות ובדיקות גנטיות. בהמשך תוכלי להתחיל לבחור את התורם שלך בהתאם לדברים שנראים לך חשובים כמו השכלה, תחביבים, דרך חיים, אהבה לבעלי חיים, צבע עיניים, גובה, ועוד. בפגישה יסבירו לך גם אילו בדיקות כלליות וגנטיות עוברים תורמי הזרע. יסבירו לך גם שדגימת הזרע נשמרת בתנאי הקפאה עמוקה עד לאותו היום שבו תשתמשי בה במהלך הטיפול.
לאחר שבחרת את התורם שלך מגיע שלב חשוב ביותר ובו תשוחחי עם רופא הפוריות שלך על דרכי הטיפול האפשריות לשם כניסה להריון. מכיוון שישנן מספר אפשרויות טיפוליות זהו שלב מאוד משמעותי ומכריע. חשוב שרופא הפוריות שלך יכיר אותך היטב ואת הרקע הרפואי שלך כדי שיוכל לתת לך את הטיפול המתאים ביותר. כניסה להריון באמצעות זרע תורם יכולה להתבצע בטיפולי הזרעות, טיפולים עם הורמונים וטיפולי הפרייה חוץ גופית ומוטב שההחלטה על הטיפול שיתאים לך וביצוע הטיפול יתבצע על ידי רופא הפוריות שמכיר אותך.

כמה עולה הליך תרומת זרע?

יש הבדלים בעלויות של רכישת מנות הזרע בין בנקי הזרע השונים וניתן לקבל מידע ראשוני בנושא גם בפניה טלפונית או במייל. קיימים בנקי זרע להם יש רק תורמים ישראלים וכאלו שמאפשרים גם בחירת תרומת זרע מחו"ל מתורמים שאינם יהודים. לרב הליך זה הינו יקר יותר.

באתר של ד"ר אליצור שי, רופא פוריות בכיר במרכז הרפואי שיבא בתל השומר, תמצאו את כל התשובות לגביי נושא זה ונושאים נוספים כמו: טיפולי פוריות, שימור פוריות, מעקב הריון, הפריה חוץ גופית ועוד.

מעוניינת בפרטים נוספים על הליך קבלת תרומת זרע וקביעת פגישת היכרות?
מוזמנת ליצור קשר ולהשאיר פרטים באתר ונשמח לחזור אלייך עם כל הפרטים.
האמור באתר אינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי.

דילוג לתוכן