חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

תרומת ביצית

אחד הגורמים המשפיעים ביותר על הפוריות של האישה הוא גילה. בניגוד לגברים, שאצלם לגיל יש השפעה קטנה בלבד על הפוריות, פוריות האישה וסיכוייה להצליח להרות, גם בטיפולי פוריות מתקדמים, נקבעים בראש ובראשונה לפי גילה.

תרומת ביצית

האישה מאבדת ביציות כבר מרגע לידתה

הדבר נובע מכך שבעוד אצל הגבר נוצרים תאי זרע באשכים במהלך כל שנות חייו, הרי שאצל האישה, מרגע לידתה, מתחיל תהליך של הרס ביציות בשחלות ללא כל ייצור מחדש שלהן.


למעשה כל חודש "מאבדת" האישה מעל ל – 20 ביציות (!) וזאת ללא כל קשר באם היא נוטלת גלולות למניעת הריון, נמצאת כעת בהריון או עוברת טיפולי פוריות! החל מגיל 30-35 חלה ירידה הדרגתית בפוריות האישה שמתגברת בצורה משמעותית מעבר לגיל 40.

הקושי לתכנן משפחה בעולם המודרני

אורח החיים המערבי המודרני מביא כיום יותר ויותר נשים לדחות את תכנון המשפחה רק לאחר הגשמת תכניות אחרות בחיים ולפיכך אנו פוגשים במרפאות הפוריות ביותר ויותר נשים שדוחות את הניסיון להרות לגיל מבוגר ונתקלות בקשיים.

חשוב לזכור

גם טיפולי פוריות מתקדמים (כמו הפריה חוץ-גופית) המצויים כיום בידינו אינן מהווים פתרון לבעיה זו מכיוון שסיכויי ההצלחה בהם יורדים בצורה משמעותית אצל נשים מעבר לגיל 40 וכל זאת בגלל הירידה באיכות ובכמות הביציות.

הריון בגיל 45 ומעלה – זה אפשרי!

כלל הסיכוי להרות מעל גיל 45 באמצעות הביציות של האישה הינו מזערי ולכן בארץ לא ממומנים טיפולי הפריה חוץ גופית מעבר לגיל זה.

יחד עם זאת גם מעל גיל 45 הסיכוי להרות באמצעות תרומת ביצית הינו מאוד גבוה!
בתרומת ביציות הנשים התורמות הינן צעירות (לרב מתחת לגיל 35) ולכן סיכויי ההצלחה של הטיפול גבוהים ביותר!

איך זה עובד?

הביצית של התורמת מופרית בזרע בן הזוג של האישה והעובר שמתפתח מוחדר לרחם האישה הנתרמת כפי שמבוצע בטיפולי הפריה חוץ גופית (IVF).

לשם כך על האישה הנתרמת לעבור הכנה של רירית הרחם באמצעות כדורים הורמונאליים (לרב נמשך כשבועיים ימים) בכדי שהרחם יהיה מוכן לקלוט את העובר.

בארץ ניתן לעבור טיפולי תרומת ביציות עד גיל 54

חשוב לזכור שהריון בגילאים אלו כרוך ביותר סיבוכי הריון (יתר לחץ דם, סוכרת ועוד) אולם באמצעות מעקב הריון קפדני של הריון בסיכון גבוה ניתן בהחלט לצמצם את הסיכון ולטפל בהקדם במידת הצורך.

לסיכום

גם אישה שנכשלה בטיפולי הפריה חוץ גופית אינה צריכה לוותר על האפשרות לממש את ההורות שלה. טיפול של תרומת ביציות מאפשר לאישה להרות וללדת את ילדה ולהגשים את החלום!
האמור באתר אינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי.

דילוג לתוכן